ÜRÜNLER / ORGANİK SİLİKONLAR

/ WhiteStar

ORGANİK SİLİKON

ETKİN MADDE :
%100 Organik Silikon Adjuvant

WHITESTAR NEDiR ? :

WHITESTAR, noniyonik organa silikon yeni nesil süper yayıcı -yapıştırıcı olup, her türlü insektisit, fungusit, herbisit, bitki gelişim düzenleyici ve gübrelerle karıştırılarak kullanılabilir.

WHITESTAR uygulandığı bitki yüzeyinde yüzey gerilimini düşürerek, geleneksel yayıcı ve yapıştırıcılara oranla çok daha fazla yayılma sağlar ve birlikte kullanıldığı ilaç ve gübrelerin etkisini artırır.

WHITESTARI ile karıştırılan ilaç ve gübreler, yaprak ve meyve üzerinde homojen dağılım ve yayılma sağlayarak, geleneksel ilaçların meydana getirdiği leke oluşumuna  neden olmaz.

WHITESTAR'IN ETKİLERİ :

Su damlasının dağılmamasından oluşan mercek etkisini önleyerek geleneksel yayıcı yapıştırıcıların yol açtığı yanmaları engeller.

Geleneksel yayıcı yapıştırıcılar yaprak yüzeyinden  kolaylıkla  yıkanıp giderken yeni nesil WHITESTAR yağmurda yıkanmaya dayanıklı (dirençli) özelliği sayesinde, tekrarlanan  ilaçlama giderlerini düşürür.

WHITESTAR bitki yüzeyinde ve meyvede kalıntı bırakmaz, kullanıcılara, çevreye ve doğal hayata zararsızdır. Solvent içermediği için kullanıldığı bitkide toksik etkiye neden olmaz.

Tüm sebze ve meyvelerde ilaçlarla karıştırılarak kullanılabilen, ilacın etkisini artıran ve aynı zamanda hava koşullarından kaynaklanan çiğ, yağmur gibi etkenlerde yıkanmayı önleyen, ilaçlalarla karıştıralarak kullanıldığı zaman bitkilerin yapraklarının üzerinde ilacın dağılmasını ve ilaç görmeyen kısımlarını da kapsamasını sağlayan, ayrıca ilaçlarla kulanılacak olan suyun ph sını düşüren organik bir silikon yayıcı yapıştırıcıdır. ilaçların etkisini artırır.

KULLANIM ŞEKLi VE DOZ ÖNERiLERi,                           DOZ (100 L SU)
Fungusitler, lnsektisitler, Akarisitler,                                               0-20 mi

Bitki gelişim düzenleyiciler ve mikro -nutrientler                           25 mi
Herbisitler

Uçak uygulamalarında ve daha az su kullanmak için                        50 mi

Karışımın PH değeri 9'un üzerinde veya 5' in altında ise ürünün etkisi azalabilir. Optimum  sonuçlar PH 5 ile PH 9 arasında görülmektedir. Bu PH aralıklarında hazırlanan karışımlar ise karıştırıldıktan sonra en geç 24  saat  içinde kullanılmaktadı.r

KARIŞIM TAVSİYELERİ :

 1. ilaçlama tankı ve uygulama aletini iyice yıkayınız.
 2. ilaçlama tankının 2/3 'ünü su ile doldurunuz.
 3. Karışıma katılacak olan ilacı veya gübreyi etiket tavsiyelerine uygun olarak aşağıdaki sıra ile ekleyiniz.
 4. Gübreler ve bitki besin maddeleri
 5. Kuru akışkan (OF) ve suda dağılabilen granül (WG) formülasyonlar
 6. Süspansiyon konsantre formülasyonlar (SC)
 7. Suda çözünen konsantre (SL) ve suda çözünen toz (SP) formülasyonlar
 8. Emülsiye konsantre (EC) formülasyonlar
 9. Karıştırmaya devam edin ve tankın %90'ını doldurunuz.
 10. WHITESTAR ekleyin ve 1-2 dakika yavaş yavaş karıştırınız.
 11. Tankın tamamını dolduruncaya  kadar su ekleyin.

 

KULLANIRKEN VE DEPOLARKEN DiKKAT EDİLECEK HUSUSLAR :

 1. Tüm koruyucu tedbirler alınarak depolanmalı ve kullanılmalıdı.r
 2. Sucul organizmalara zehirlidir, sulara bulaştırmayınız.

DEPOLAMA DURUMU :
Orijinal ambalajında, ağzı kapalı olarak gıdalardan uzakta, çocukların ve hayvanların erişemeyeceği bir yerde, serin ve kuru ortamda, doğrudan güneşe maruz kalmayan bir alanda kilit altında depolanmalıdır. Normal depolanma şartlarında ve orijinal ambalajında açılmadan depolandığı takdirde fiziksel ve biyolojik özelliklerinde en az 3 yıl değişiklik olmaz.